Кубик Рубіка збирається за 20 ходів

0
190

Зібрати кубик Рубіка з будь-якого початкового стану можна не більше ніж за 20 ходів, стверджують американські вчені. Група фахівців з університету Кента в штаті Огайо стверджує, що за допомогою комп’ютерів корпорації Google їм вдалося перебрати всі можливі комбінації відомої головоломки. У результаті з’ясувалося, що так зване «число Бога», мінімально необхідна кількість ходів для складання кубика Рубіка з будь-якої початкової комбінації, дорівнює 20.

Як наголошується в повідомленні, до 1995 року вважалося, що теоретичний мінімум для складання популярної головоломки становить 18 ходів, однак математик Майкл Райд знайшов вихідну конфігурацію, з якої кубик Рубіка можна зібрати лише за 20 ходів.

З тих пір вважалося, що «число Бога» одно саме 20, однак це припущення було засноване лише на вірі: нікому раніше не вдавалося перевірити всі конфігурації головоломки.

Щоб вирішити цю задачу, вчені розбили всі можливі вихідні стани приблизно на 2,2 мільярда груп по 20 мільярдів варіантів у кожній – саме стільки станів у класичного кубика Рубіка. Виявляючи однакові і симетричні стану, дослідники скоротили тестовий набір до 56 мільйонів груп.

Корпорація Google запропонувала науковцям свій парк комп’ютерів для перевірки всіх цих комбінацій. За оцінками Девідсона, хорошому настільного ПК з чотирьохядерним процесором мікроархітектури Nehalem і тактовою частотою 2,8 гігагерца на це знадобилося б близько 35 років машинного часу, повідомляє РИА-Новости.