Корейські вчені створили більш досконалу штучну кістку

0
258

Група корейських фахівців розробила технологію, завдяки якій можна буде виготовляти більш досконалі кістки для трансплантації. В даний момент вже відомі способи одержання штучного губчастої речовини кістки, однак для практичних цілей необхідно також синтезувати кортикальний шар кістки.

Для виготовлення повноцінної штучної кістки корейські дослідники використовували сталеві нитки товщиною 0,3 мм, на які методом электроспиннинга (electrospinning) або электроформования був нанесений шар біоматеріалів на основі полімерів. Після цього у зв’язку з таких «проводів» помістили губчасту структуру кістки, отриману стандартним способом з діоксиду цирконію (ZrO2) і біфазного фосфату кальцію (BCP). Потім на структуру завдали ще один шар біоматеріалів, після чого з неї витягли сталеві нитки.

Отримана в результаті штучна кістка виявилася досить міцною і пористою (пористість близько 70%). Крім того, проведені випробування показали, що отримана структура володіє високим ступенем біологічної сумісності. З результатами роботи корейських фахівців можна ознайомитися на сайті IOP Publishing.