Каналізаційні стоки в біодизель

0
272

Методику виробництва біопалива з мулу і каналізаційних стоків розробили вчені Сибірського Федерального університету та Інституту біофізики РАН.

На думку фахівців, багаті органікою донні відкладення і відходи очисних споруд, насичені побутовими жирами каналізаційних вод, можна ефективно використовувати в якості сировини для виробництва так званого біодизеля, який за якістю не поступається звичайному дизельному паливу. При цьому він не токсичний і легко розкладається.

Перші 15 мілілітрів нового виду біопалива були отримані в лабораторних умовах. В якості сировини вчені використовували осад з дна невеличкого красноярського озера Бугач. Попередні дослідження показали, що новий біодизель відповідає європейським стандартам по температурі горіння, кількістю калорій, що виділяються при повному згорянні одного грама цієї речовини, і по стійкості до окислення.

«В результаті дослідження мулу ми отримали досить обнадійливі результати і з’ясували, що завдяки складу наявних в ньому жирних кислот цей біодизель має досить хорошими властивостями. Склад жирів, з яких він виробляється, досягає 14,5%. Це досить потужний джерело. Жири, які скидаються нами в каналізацію, також можуть бути перероблені в біодизель, який відповідає екологічному стандарту Євро-4», – розповів один з розробників унікальної методики Михайло Гладишев.

За його словами, до цих пір для виробництва біодизеля використовувалося рослинна сировина, зокрема ріпак, соя і водорості. При цьому до 75% вартості цього палива становлять витрати на вирощування, збирання і обробку сировини.

Вчені впевнені, що виробництво палива з донних опадів буде рентабельним, оскільки сировина для нього безкоштовне, а щорічного обсягу мулистих відкладень, які вилучаються з дна під час чищення ставків, озер та інших водойм, цілком вистачить для забезпечення безперебійної роботи декількох заводів, що випускають біодизель.

Унікальний проект отримав підтримку Програми фундаментальних досліджень президії РАН, повідомляє РИА-Новости.