Intel передав інформацію з допомогою променя зі швидкістю 50 Гбайт/сек

0
147

Корпорація Intel створила прототип першого в світі оптичного каналу передачі даних з інтегрованими лазерами. З’єднання дозволяє передавати дані набагато швидше і на великі відстані в порівнянні з існуючими електронними засобами передачі даних. Пропускна здатність оптичних каналів досягає 50 Гбайт/сек. Це еквівалентно передачі фільму якості HD кожну секунду.

Компоненти сучасних комп’ютерів з’єднуються один з одним за допомогою мідних кабелів і провідників. Застосування для передачі даних металів загрожує перешкодами, що обмежують максимальну довжину провідників. Це, у свою чергу, накладає обмеження на пристрій комп’ютерів: процесори, пам’ять та інші компоненти доводиться розміщувати на мінімальних відстанях один від одного. Сьогоднішній результат досліджень став черговим кроком до заміни цих сполук тонкими і легкими оптичними волокнами, здатними передавати набагато більше даних на значно збільшені відстані.

Прототип Silicon Photonics Link — чергова ланка у багаторічній ланцюга досліджень фотоніки, що включала безліч перших у своєму роді розробок. В основі рішення кремнієвий передавач і чіп-приймач; обидва з усіма необхідними компонентами від Intel, включаючи перший гібридний кремнієво-лазерний чіп (HSL ), створений у 2006 р. спільно з Каліфорнійським університетом (Санта-Барбара), а також анонсовані в 2007 р. високошвидкісні оптичні модулятори і фотодатчики.

Передавальний чіп складається з чотирьох таких лазерів. Їх світлові промені потрапляють в оптичний модулятор, який кодує на них дані зі швидкістю 12,5 Гбайт/с. Після цього промені комбінуються в єдине оптоволокно з пропускною здатністю 50 Гбайт/с. На іншому кінці каналу чіп-приймач поділяє промені і направляє їх на фотодетектори, перетворюють дані в електричні сигнали.

Дослідники Intel працюють над нарощуванням продуктивності системи шляхом збільшення швидкості модулятора і кількості лазерів на чіпі. Результатом повинні стати оптичні канали з терабітної пропускною здатністю: на такій швидкості за секунду копіюється вся інформація зі стандартного ноутбука.