Intel буде робити чіпи з тривимірними транзисторами

0
346

Фахівці Intel розробила технологію, яка дозволить застосовувати в масовому виробництві процесорів тривимірну структуру. Нову технологію Tri-Gate планується впровадити до кінця 2011 р. при випуску процесорів під кодовою назвою Ivy Bridge. Нові чіпи будуть проводитися на основі 22-нанометровій технології (1 нм дорівнює однієї мільярдної метра).

Перехід на нову структуру в компанії називають революційним подією, оскільки до цього моменту в масовій електроніці використовувалися виключно планарні структури. Це стосується не тільки комп’ютерів, мобільних телефонів та споживчої електроніки, але і контролерів в автомобілях, космічних кораблях, побутової техніки, медичному та іншому обладнанні.

Intel 3-D Tri-Gate

Вчені давно визнають переваги 3D-структур, які дозволять дотримуватися закону Мура, адже зі зменшенням фізичних розмірів виникають нові труднощі. Корпорація Intel заявляє про готовність впровадити технологію Tri-Gate, що дозволяє продовжити розвиток напівпровідникової промисловості колишніми темпами.

Транзистори Intel 3-D Tri-Gate дозволяють створювати процесори, що працюють на менших значеннях напруги і з меншими струмами витоку, завдяки чому досягаються високий рівень енергоефективності та значний приріст швидкості роботи в порівнянні з існуючими чіпами.

Тривимірні транзистори Tri-Gate, виготовлені на базі 22-нм техпроцесу і працюють на низькій напрузі, пропонують до 37% більш високу продуктивність у порівнянні зі звичайними транзисторами, виготовленими на базі 32-нм технології. Це зростання робить нові чіпи придатними для кишенькових пристроїв, які заради економії заряду батареї змушені постійно переходити з одного режиму енергоспоживання в інший. Процесори з новими транзисторами можуть споживати менше половини потужності, ніж 32-нм чіпи з двомірною структурою, пропонуючи той же рівень продуктивності.

Перехід на нові тривимірні транзистори Tri-Gate буде здійснено разом з переходом на нову 22-нм технологічну норму, яка відображає розмір елементарних блоків інтегральних схем. Більше 6 мільйонів 22-нм транзисторів Tri-Gate може вміститися в відрізок, рівний довжині цієї пропозиції.

Процесори Intel Core під кодовою назвою Ivy Bridge стануть першими масовими чіпами з транзисторами 3-D Tri-Gate. Серійне виробництво процесорів Ivy Bridge планується почати в кінці поточного року.