Індія випробувала средневысотный безпілотник

0
166

Індійська компанія Aeronautical Development Establishment (ADE) провела перші льотні випробування средневысотного розвідувального безпілотного літального апарату Rustom 1. Політ апарату відбувся на аеродромі в передмісті Хсзура 16 жовтня 2010 року та тривав 12 хвилин. За попередніми даними, робота всіх систем БПЛА була успішною. Відмінною рисою Rustom 1 є те, що деякі компоненти були розроблені індійськими приватними компаніями.


Rustom 1

Зокрема, планер БПЛА створений фірмою Zephyr. Новий індійський безпілотник оснащений системою GPS і здатний здійснювати політ самостійно за заздалегідь закладених у програму ключовим точкам. В апараті також реалізована можливість самостійного повернення на базу по команді з наземного пункту або в разі втрати зв’язку з останнім. Тривалість польоту Rustom 1 становить 12-15 годин, а його вантажопідйомність – 75 кг. Безпілотник може виконувати польоти на висоті до 7,6 тис. м.

Rustom 1
Rustom 1

За даними Організації оборонних досліджень і розробок Індії (DRDO), якій належить ADE, крім Rustom 1 компанія також працює над створенням безпілотників Lakshya і Nishant. Перший апарат є повітряної метою для випробування озброєння літаків і навчання льотчиків стрільбі по літакам. У свою чергу Nishant являє собою безпілотник, призначений для ведення розвідки над територією противника.

У середині вересня 2010 р. повідомлялося, що Індія займається створенням власного ударного безпілотника. Розробку веде ADE. Передбачається, що новий апарат буде побудований за схемою «літаючого крила», і в ньому будуть застосовані технології малопомітності. В даний час ведуться передпроектні дослідження. Коли буде побудований прототип апарату і коли відбудеться його перший політ, поки невідомо, повідомляє Lenta.ru.