Імплантований мікрочіп поверне зір сліпим

0
261

Вчені з Університету Тюбінгена в Німеччині розробили імплантується світлочутливий мікрочіп, вживлення якого під сітківку ока дозволяє повернути зір людям, що страждають на сліпоту через дегенерації світло – і цветочувствительных клітин сітківки.

Серед 11 пацієнтів, які пройшли на собі випробування розробки, 5 отримали можливість після 15 років повної сліпоти розрізняти джерела світла і великі світлі об’єкти. Три добровольці, що погодилися на впровадження імпланта в область макули – центральної плями на сітківці, що дає «картинку» з найбільш високим дозволом, – після тижня тренувань почали розрізняти форми об’єктів.

Один з учасників тестування імплантів через два тижні після операції з імплантації мікрочипа почав розрізняти більш складні форми – різні типи фруктів, обриси власної руки, час, показане стрілками годин з великим циферблатом і навіть букви, з яких він становив слова.

Мікрочіп являє собою мікросхему розміром 3х3 мм, на якій розташовані 1,5 тис. світлочутливих елементів. Саме ці світлочутливі елементи посилають набори імпульсів до нервовим клітинам, сполученим з головним мозком. Для цього імплант впроваджується під сітківку ока, а не на неї, як це передбачалося робити в більш ранніх поколіннях подібних пристроїв.

Володарі приживленою мікросхеми поки змушені носити спеціальні окуляри для фокусування зображення. Крім того, імплант потребує зовнішнього живлення, яке здійснюється за допомогою виведеного на поверхню кабелю. Цей же контакт з мікрочіпом дозволяє його власникам налаштувати контрастність і яскравість зображення, повідомляє РИА-Новости.