Hubble склав карту темної матерії в скупченні галактик

0
311

Учені, що працюють з космічним телескопом Hubble, склали одну з найбільш точних на сьогоднішній день карт темної матерії – таємничого речовини, що становить приблизно чверть маси Всесвіту.

Група дослідників під керівництвом Дена Коу з Лабораторії реактивного руху (JPL) НАСА використовувала камеру ACS Hubble для того, щоб скласти карту темної матерії в масивному скупченні галактик Abell 1689 – одному з найбільш великих скупчень, віддаленому від Землі на 2,2 млрд. світлових років. Це скупчення служить для астрономів гравітаційною лінзою, яка із-за своєї величезної маси викривляє і посилює випромінювання галактик, що знаходяться за ним.

«Линзированные зображення – це як великий пазл. Нам вперше вдалося розподілити масу скупчення Abell 1689 (між «звичайною» і темною матерією – ред.), що воно показує всі 42 фонові галактики на своїх місцях», – говорить Коу.

Таким чином, вчені отримали карту маси скупчення в досить високому дозволі. Зокрема, їм вдалося показати, що в центрі Abell 1689 темної матерії набагато більше, ніж у теорії припускають розміри скупчення. Таким чином, Abell 1689 потрапляє в групу добре вивчених галактичних скупчень з щільними ядрами, повідомляє РИА-Новости.

«На початку своєї історії Всесвіт була меншою, а темна матерія була «упакована» щільніше. Abell 1689, схоже, в «дитинстві» добре «нагодували» нею, і скупчення пронесло цю масу у «доросле життя», щоб у результаті опинитися таким, яким ми бачимо його сьогодні», – продовжує Коу.