Hubble сфотографував в космосі намисто

0
504

Астрономи періодично знаходять у космосі структури дивовижної форми. На цей раз космічний телескоп NASA Hubble зробив туманність, що нагадує своїм виглядом намисто.

Туманність Намиста, офіційно класифікована під індексом PN G054.2-03.4, являє собою планетарну туманність. Близько 10 тис. років тому велика зірка «притягнула до себе свого компаньйона. Залишки маленької зірки продовжили орбітальне рух навколо великої зірки, що збільшило швидкість її обертання. Гігант став обертатися настільки швидко, що частина його газової оболонки виявилася викинутою в космічний простір. Яскраві освіти, сформували намисто, як раз і є скупченнями викинутого газу. Діаметр цього кільця склав близько 12 трлн. миль.

Пару розділяє всього кілька мільйонів миль, завдяки чому на знімку вони виглядають як одна яскрава точка в центрі. Обидві зірки кружляють навколо один одного настільки швидко, що їх орбітальний період становить трохи більше одного дня.

Туманність намиста знаходиться в 15 тис. світлових років від нас у сузір’ї Стріли. На зображенні, складеному зі знімків, отриманих камерою Wide Field Camera 3 2 липня, видно світіння водню (блакитного кольору), кисню (зеленого кольору) і азоту (червоного кольору).