Грінпіс будує свій новий корабель

0
302

На верфі на півночі Німеччини будується нове судно Грінпіс. Воно отримає назву Rainbow Warrior III.

«Rainbow Warrior III більше ніж просто флагман», – розповів AFP прес-секретар організації Майк Таунсли. – «Це сучасне і не забруднююча навколишнє середовище судно».

Rainbow Warrior III

Очікується, що Rainbow Warrior III офіційно буде представлений в жовтні цього року до 40-річного ювілею організації. Вартість створення судна склала 23 млн. євро, що дорівнює 10-15% річного бюджету Грінпіс.

Перше судно Rainbow Warrior («Воїн веселки») було потоплено агентами французької секретної служби DGSE в 1985 році в гавані в Новій Зеландії. В цей час шхуна брала участь у протестах проти ядерних випробувань. Спочатку перший Rainbow Warrior був побудований як траулер в 1955 році, судно було куплено Грінпіс в 1978 році.

Другого Rainbow Warrior, також колишньому риболовного судна, вже більше 50-ти років, і воно потребує заміни.

Нове судно має довжину 58 м і важить 680 т. Rainbow Warrior III буде оснащено 50-метрової щоглами з вітрилами, а також електричним двигуном, що дозволяє кораблю розвивати швидкість до 10 вузлів. Додатковий дизельний двигун зможе забезпечувати швидкість 15 вузлів. На судні буде передбачена спеціальна захищена радіорубка, яка здатна протистояти проникненню спецназу протягом 30 хвилин. Судно буде управлятися командою з 33 осіб. В морі без поповнення запасів воно зможе провести близько 4 тижнів. У кормовій частині Rainbow Warrior III буде передбачена вертолітний майданчик.