Галактики утворилися раніше, ніж прийнято вважати

0
284

Перші галактики з’явилися раніше, ніж було прийнято вважати. До такого висновку прийшли астрономи, вивчивши дані, отримані космічним телескопом Hubble. Апарату вдалося знайти віддалену галактику, зірки в якій народилися несподівано рано для історії Всесвіту.

За словами одного з авторів дослідження Джоан Річард, була виявлена галактика, в якій звездообразование почалося через 200 млн. років після Великого Вибуху. Для того щоб підтвердити отримані дані астрономи вдалися до допомоги телескопа Spitzer і обсерваторії Кека на Гаваях.

Віддалену галактику спостерігали через скупчення галактик під назвою Abell 383, яка грала роль збільшувального скла. Завдяки ефекту гравітаційної лінзи вчені змогли провести необхідні спостереження.

Червоний зсув галактики дорівнює 6.027, що свідчить про те, що цю галактику ми бачимо в той момент, коли Всесвіту було 950 млн. років. Хоча раніше астрономи знаходили галактики з червоним зсувом понад 8 і навіть 10 (відповідає 400 млн. років), однак всі вони мали досить молоді зірки. Дані, отримані Spitzer, свідчать про те, що в новій галактиці зірки щодо дорослі та тьмяні. Астрономи зробили висновок, що вік зірок становить вже 750 млн. років, тобто процес зореутворення в цій галактиці розпочався через 200 млн. років після Великого Вибуху.