Фізики підтвердили існування нової елементарної частинки

0
223

Фізики, що працюють на американському колайдері Теватрон, виявили нову елементарну частинку – нейтральний чудовий ксі-баріон.

Народження нової частинки було зареєстровано на одному з детекторів колайдера – CDF – при зіткненнях протонів і антипротонів – в загальній складності фізики зафіксували 25 випадків, відповідних утворення нейтрального чарівного ксі-баріона (а всього фахівці проаналізували результати приблизно 500 трильйонів зіткнень).

Досі існування нейтрального чарівного ксі-баріона було передбачено тільки теоретично в рамках Стандартної моделі – найбільш загальноприйнятою на сьогодні гіпотези, що пояснює фундаментальні фізичні взаємодії. Баріонами називають елементарні частинки, що складаються з трьох кварків – елементарних “цеглинок”, з яких складається матерія. До баріонів належать, наприклад, протони і нейтрони – перші складаються з двох верхніх і одного нижнього кварка, а другі – з двох нижніх і одного верхнього.

Нова частинка складається з одного верхнього, одного чарівного і одного дивного кварка. З-за великої маси чарівного кварка знайдений вченими ксі-баріон приблизно в шість разів важче протона і нейтрона, повідомляє Lenta.ru.