Еверест «підріс» на 4 метри

0
338


Китай і Непал дозволили тривала суперечка про піку Еверест: вони погодилися, що рівень найвищої точки земної суші повинен бути зафіксований на позначці 8848 м.

Раніше китайська влада наполягала на тому, що вимірювати Еверест слід по самій високій точці скелястої породи, а Непал – по самій високій точці снігового покриву, а це на 4 м більше.

У результаті переговорів, що проходили в столиці Непалу Катманду, представники Китаю, врешті-решт, погодилися з підходом опонентів. А це означає, що офіційна висота Евересту фіксується на позначці 8848 метрів над рівнем моря. При цьому Непал також погодився з китайським заявою про те, що висота твердої породи становить 8844 м.

В цілому у світі були згодні з тим, що висота Евересту становить 8848 метрів – ця цифра з’явилася в результаті обстеження, проведеного індійськими фахівцями в 1955 році. При цьому в розрахунок приймалася не тільки власне гірська порода, але і вінчає її снігова шапка.

При цьому геологи кажуть, що і непальські, і китайські уявлення про висоту Евересту можуть виявитися не цілком вірними. Справа в тому, вказують фахівці, що гора поступово зростає, оскільки Індія дуже повільно, але все ж рухається як би «під» територію Китаю і Непалу – до цього призводить міграція континентальних плит.

У травні 1999 року американські дослідники за допомогою GPS-технології зафіксували висоту 8850 метрів – і саме цей показник використовується зараз Національної географічної службою США, хоча він і не визнаний офіційно урядом Непалу.

Найвища гора світу розташована в Тибетському автономному районі, на кордоні між Китаєм і Непалом. Сам пік знаходиться на території Китаю, повідомляє BBC.