Електрику з сечі

0
188

Команда фахівців з університету Геріот-Ватт в Единбурзі розробили прототип паливного елемента під назвою Carbamide Power System, використовує сечу для отримання електроенергії. Дослідники вже отримали грант EPSRC в розмірі 200 тис. доларів на подальшу розробку пристрою. У традиційних паливних елементах використовуються водень з боку анода і кисень на стороні катода або метанол і кисень повітря, розділені протонообменной мембраною. Основна перешкода широкому розповсюдженню таких елементів – висока вартість мембрани і каталізатора, для виготовлення якого використовується платина. Крім того, перевезення вибухонебезпечного водню і токсичного метанолу також представляє певні складності.

У Carbamide Power System застосована більш дешева мембрана і каталізатор. Він працює на карбамід (сечовини), основному компоненті сечі людини і тварин.

За словами розробників, якщо подібні паливні елементи використовувати як комерційний продукт, внесок в екологічне благополуччя планети вийде величезним. Такі системи можна також з успіхом використовувати у військовій сфері, наприклад, на підводних човнах, і у віддалених регіонах: у пустелях і на островах.

Carbamide Power System буде корисний і для отримання технічної води, оскільки в пристрої з сечі виходить вода, азот і вуглекислий газ.