easyJet покриє літаки тонкою плівкою

0
171

Британська авіакомпанія easyJet, що спеціалізується на бюджетних авіаперевезеннях, має намір нанести на свої літаки особливе покриття, яке покращує аеродинамічні характеристики повітряного судна. Це дозволить скоротити витрату палива і вартість квитка для пасажирів.

За словами представників компанії, нове покриття в 100 разів тонше звичайного людського волоса. Його використання, згідно з оцінками easyJet, зменшить витрату палива на 2%. У рік це дасть компанії економію в 23,7 млн. євро.

В даний час easyJet перевозить понад 50 млн. пасажирів в рік. Авіапарк компанії налічує 194 літаки. Вісім з них вже має нове покриття. Якщо експеримент тривалістю 12 місяців виявиться вдалим, easyJet планує застосовувати покриття на всіх своїх повітряних суднах.

У минулому році компанія витратила на паливо 890 млн. євро. У цьому році з урахуванням підвищення цін на паливо, ця цифра може збільшитися до 1,2 млрд. євро.

Розробкою покриття займається компанія TripleO. Раніше таке покриття вже випробовують на військових літаках. Воно має товщину менше 1 мікрона. Покриття на основі акрилового полімеру заповнює мікротріщини на поверхні літака, створюючи твердий гладкий верхній шар, повідомляє Daily Mail.