Динозаври зявилися на Землі 250 млн. років тому

0
325

Вчені виявили найбільш ранні з відомих слідів динозавра, які доводять, що ці істоти з’явилися на Землі як мінімум на 10 млн. років раніше, ніж вважалося.

Вчені працювали в Свентокржиских горах горах Святого Хреста) на півдні Польщі, де виявили велику кількість слідів, що належать різним групам динозаврів. Порода, в якій були знайдені відбитки, відноситься до початку тріасового періоду (250 – 199 млн. років тому). На кордоні між триасовым і попереднім йому пермським періодом відбулося масове вимирання живих істот – за оцінками фахівців, в океанах вимерло до 90% видів, а на суші – до 75%.

Вважалося, що динозаври з’явилися на планеті через 15-20 млн. років після масової загибелі живих істот на кордоні пермі і тріасу. Проте вік деяких із знайдених слідів, складає 250 млн. років. Ці відбитки належать передвигавшемуся на чотирьох кінцівках ящеру розміром з кішку з групи Prorotodactylus. Вважається, що саме ці динозаври були предками тероподів – групи, до якої належить, зокрема, знаменитий Tyrannosaurus Rex, повідомляє Lenta.ru.