Допомога в отриманні кредиту з поганою кредитною історією в україні

12-12-2020

not found

Також хочемо вам порекомендувати помощь в получении кредита с плохой кредитной историей

 • всі
 • персональний кредитний рейтинг
 • отримання кредиту
 • автокредит
 • кредитна історія
 • питання до нбкі

Як законно очистити або видалити кредитну історію

Іноді буває, банк не дає кредит через погану кредитну історію, хоча людина точно знає, що у нього немає ні прострочень, ні заборгованостей – причиною могла стати помилка банку або дії шахраїв. Ми розповімо, що треба знати, як діяти і куди звертатися, щоб виправити ситуацію і повернути кредитній історії її хорошу якість.

Коли може виникнути бажання видалити кредитну історію?

Самі різні люди можуть захотіти змінити свою кредитну історію, але причина у такого бажання одна – її погана якість. Саме тоді позичальник починає дізнаватися, які способи доступні для виправлення або видалення свого кредитного досьє.

Необов’язково при цьому бути злісним навмисним неплатником за кредитами. Іноді обставини складаються таким чином, що обслуговувати борг перед кредитором немає можливості через раптову хворобу, втрати доходів або форс-мажору. Домовитися про реструктуризацію не вдалося, і кредитна історія поповнилася записами про невиплачені кредити. Навіть якщо борг потім був погашений, відомості про прострочені платежі залишаються в кредитній історії, і після цього оформити кредит буває дуже складно навіть при відновленій кредитоспроможності.

Іноді очистити кредитну історію може побажати навіть позичальник, сумлінно виконував всі зобов’язання перед банками. Якщо він став жертвою шахраїв, які оформили кредит за вкраденими документами, дані про борг теж направляються на зберігання в бкі і довести, що цю дію вчинив не ти, часом буває дуже складно. У цій ситуації людина теж може вирішити, що простіше почати все заново, щоб з чистого аркуша напрацьовувати собі нову історію.

Але російське законодавство не визнає бажання позичальника достатньою підставою для видалення або зміни кредитної історії. Це слід визнати справедливим-інакше банки не змогли відрізняти сумлінних клієнтів від потенційних неплатників. Проте причини способи і для видалення, і для зміни кредитної історії законним способом є.

Законні способи зміни кредитної історії

 • оскарження. Найбільш поширена підстава для внесення змін до відомостей, які містяться в бкі, – виправлення помилок і неточностей. Помітити неіснуючі прострочені платежі нескладно, якщо періодично запитувати і перевіряти свою історію, тим більше що двічі на рік це можна робити безкоштовно.помітивши помилку, можна сповістити кредитора, який передав помилкові відомості, щоб він виправив запис. Але найкраще діяти через бюро кредитних історій. У цьому випадку в бюро подається заява на оскарження і за законом воно протягом 30 днів має дати відповідь. Як правило, воно самостійно зв’язується з кредитором і перевіряє ще раз дані. Якщо факт помилки підтверджується, запис коригують.неправильні відомості далеко не завжди означають злий умисел – нерідко це людська помилка співробітника банку або програмний збій. Але іноді в недостовірних відомостях винні саме шахраї. Так трапляється, наприклад, коли зловмисники беруть кредит за чужими документами. У цьому випадку борг лягає на їх справжнього власника.коли це виявляється (добре, якщо це трапляється після особистого запиту і перевірки кредитної історії, а не в результаті візиту колекторів), позичальникові, крім подачі заяви про оскарження в бкі, краще самостійно звернутися в банк, який видав незаконний кредит. Після визнання факту шахрайства кредитна історія виправляється і відомості про кредит вилучаються.
 • відмова від будь-яких позик на 10 років. Саме стільки за законом бюро повинно зберігати кредитну історію з останнього оновлення кредитної історії. З 2021 року, коли набуде чинності нова редакція закону «про кредитні історії», цей термін скоротиться до 7 років. Після цього позичальник отримає “чисту” кредитну історію, тобто її анулюють.але такий спосіб “обнулення” можливий тільки для тих, хто погасив всі зобов’язання перед кредиторами. В іншому випадку банк щомісяця буде оновлювати записи про наявність вимог до позичальника і кредитна історія буде зберігатися вічно.також слід пам’ятати що відсутність кредитної історії – не найкраща рекомендація для банку, який вирішує питання про видачу кредиту. У цьому випадку позичальник може розраховувати тільки на дрібну позику на дуже короткий термін за високою ставкою.

Незаконні методи видалення кредитної історії

Як можна помітити, законні способи корекції кредитної історії підійдуть не всім позичальникам: ті, хто не погасив свої борги або не бажає довго чекати, можуть захотіти скористатися незаконними способами того, як вийти з поганої кредитної історії. Пропозиції про видалення або корекції записів за певну плату регулярно з’являються в інтернеті, іноді їх роблять позичальникам по телефону різні «комерсанти» і «посередники», нібито пов’язані з бкі.

Що потрібно знати про ці способи

Будь-які такі пропозиції не тільки незаконні, але і є шахрайством, тому що внести виправлення або видалити кредитну історію неможливо в обхід встановленої схеми навіть співробітнику бкі.

 • в результаті позичальник позбудеться грошей, а кредитну історію не виправить. Звернутися в поліцію при цьому він теж не зможе, адже він розуміє, що намагався діяти в обхід закону.
 • деяким аферистам вдається переконати замовника, що його кредитна історія чиста або вилучена. Перевірити це можна, тільки замовивши її особисто на сайті бюро. Але перевіряти доведеться у всіх бюро, тому що кредитори часто передають відомості в кілька бкі. Крім того, титульна частина історії зберігається в центральному каталозі кредитних історій, в банку росії, і вилучити її звідти неможливо.

Тому в будь-якому випадку гроші краще витратити на погашення простроченої заборгованості.

Як виправити свою кредитну історію, якщо її не можна видалити

Причини, які спонукають деяких позичальників шукати способи видалення поганої кредитної історії, як правило пов’язані з неможливістю взяти кредит на хороших умовах через її погану якість. Однак є цілком доступні способи поліпшити кредитну історію і взяти кредит за низькою процентною ставкою без видалення небажаних записів. Що для цього потрібно зробити?

 • погасити всі прострочені заборгованості перед банками. Це найбільший негативний фактор будь-якої кредитної історії. Якщо цього не зробити, то всі інші дії втратять сенс.
 • 6 провести ревізію своїх діючих зобов’язань перед фінансовими організаціями. Якщо зобов’язань багато-постаратися виплатити ті, які обходяться найдорожче.

 • кредити, що залишилися систематизувати, привівши графік їх обслуговування в такий стан, щоб було зручно його виконувати без прострочень. Головне для відновлення якості кредитної історії-дотримання термінів, зазначених у договорі позики.
 • якщо у володаря поганої історії немає діючих кредитів, можна взяти невелику позику, нехай навіть на не найвигідніших умовах, і вчасно погасити його. Хороший варіант-кредитна карта.
 • регулярно запитувати пкр і стежити за поліпшенням якості кредитної історії. Після кожного платежу по кредиту буде видно, як зростає рейтинг.
 • якщо кінцевою метою поліпшення кредитної історії є оформлення кредиту в якомусь конкретному банку, добре буде в цьому банку оформити дебетову карту або відкрити строковий вклад. Ще краще-отримувати зарплату на карту цього банку. Якщо кредитор знає про ваші доходи і їх регулярності, він може закрити очі на багато негативні записи в кредитній історії.

Як можна переконатися, рецепти поліпшення кредитної історії нескладні. Але головне, що повинні знати всі позичальники – ці способи і обійдуться дешевше, я є більш надійними, ніж спроби видалення або виправлення історії через посередників.

Розсилку