Чорні діри існували до Великого Вибуху

0
339

Два астронома Бернард Карр з університету королеви Марії в Лондоні і Алан Коулі з канадського університету Далхаузі висунули гіпотезу, згідно з якою деякі чорні діри могли сформуватися ще до Великого Вибуху. На їхню думку, ці об’єкти можуть бути залишками тієї, що існувала раніше стародавньої всесвіту, яка закінчила своє існування, відчувши сильне стиснення.

За словами вчених, еволюція всесвіту проходить через цикли великих вибухів і великих стиснень, в результаті яких утворюються первинні чорні діри, що відрізняються від звичайних чорних дір.

Таким чином, відповідно до даної теорії, Великий Вибух є не поодиноким випадком, а одним з багатьох періодично повторюються в процесі еволюції всесвіту.

Свої висновки вчені засновують на тому факті, що Земля й інша частина відомої Всесвіту час від часу стикаються з незрозумілими гамма-сплесками. Згідно з гіпотезою Бернарда Алана Карра і Коулі, ці викиди можуть бути пов’язані з распадающимися первинними чорними дірами. Автори роботи вважають, що первинні чорні діри могли утворитися в період стиснення всесвіту. З якихось причин ці об’єкти не були затягнуті в один центр у період Великого стиснення і після Великого Вибуху стали частиною нової сформувалася всесвіту. Детальніше ознайомитися з роботою вчених можна на сайті arxiv.org.