Биобатарейки на лимонад

0
168

Майбутні біопаливні батареї зможуть працювати на рідинах з високим вмістом цукрів і навіть рослинному маслі. Прототип такого паливного елемента був представлений на засіданні Американського хімічного товариства в США.

В основі нового пристрою – ідея використання енергії, що виробляється мітохондріями – клітинними структурами, які відповідальні за перетворення поживних речовин в електрохімічну енергію.

Шеллі Минтир з університету Сент-Луїса в штаті Міссурі вважає, що такі пристрої зможуть у майбутньому замінити джерела живлення багатьох електронних пристроїв.

Вона входить до групи дослідників, які займаються вивченням можливостей використання молекулярних клітинних процесів у микроэнергетике.

До останнього часу основні велися дослідження в області використання ферментів для розщеплення молекул метанолу або глюкози, в ході якого звільняється електроенергія.

Проте в даному випадку досліджувалися енергетичні можливості клітинних мітохондрій, які є по суті фабриками по виробленню ферментів.

Ці дослідження носять поки виключно експериментальний характер і до їх практичного застосування ще далеко. Основну увагу в майбутньому буде приділятися підбору нових, в тому числі і наноматеріалів, для створення компонентів біопаливних батарей, повідомляє BBC.