Британці виявили новий вид плиозавров?

0
461

Британські вчені з університету в Саутгемптоні працюють над створенням тривимірного зображення останків найбільшого зі знайдених в Британії плиозавров – морських плазунів, які жили близько 150 млн років тому.

Вчені припускають, що досліджуваний плиозавр міг досягати 16 м в довжину і важити до 12 т.

Частини нижньої щелепи та черепа копалин були виявлені в минулому році в районі Юрського узбережжя на півдні Англії, де поблизу від поверхні землі знаходяться породи мезозойської ери (від 251 млн до 65 млн років тому).

В даний час в Саутгемптоні очищають скам’янілості, розмір яких дорівнює майже 2,5 м, від каменю. Ця робота може зайняти до тисячі годин.

Потім за допомогою нового потужного рентгенівського комп’ютерного томографа буде створена тривимірна модель останків.

Сканування, сподіваються вчені, допоможе їм визначити, чи є знайдений плиозавр представником іншого різновиду, ніж виявлені до нього.

Вчені хочуть створити як можна більш повне зображення плиозавра, а також отримати інформацію про внутрішню будову кісток і розташуванні зубів тварини.

Очікується, що роботи завершать до літа 2011 року, коли скам’янілості разом з їх тривимірною моделлю планується виставити в музеї графства Дорсет, повідомляє BBC.