Британських солдатів забезпечать броньованими трусами

0
302

Міністерство оборони Великобританії витратив десять мільйонів фунтів стерлінгів (15,5 мільйона доларів) на придбання спеціальної броні для солдатів, яка дозволить захистити органи тазової порожнини від вибуху. Як повідомляється в прес-релізі військового відомства, 45 тисяч комплектів нової захисту, яка складається з спеціальних трусів, пояси і черепашки, вже поставлені в Афганістан для використання британським військовим контингентом.

Як очікується, найближчим часом до Афганістану будуть відправлені ще 15 тисяч комплектів нової захисту, а в 2011 році – 60 тисяч комплектів. Нова захист трехслойна, і шари можуть комбінуватися по різному, в залежності від того, яке завдання виконує боєць. Для звичайного патрулювання рекомендується надягати перший шар захисту – спеціальні труси, виконані з балістичної тканини. Яка саме тканина використовується, не уточнюється. У схожій версії захисту, що створюється для солдатів в США, використовуються кевларові нитки.

Другий шар захисту являє собою пристосування, яке застібається навколо пояса солдата, а спеціальна захисна тканина з жорсткими вставками пропускається між ніг і пристібається до поясу з боку спини. Цей захист рекомендується використовувати бійцям, які займаються пошуком саморобних вибухових пристроїв. Спеціальні шорти і пояс виконані з матеріалів, що забезпечують вентиляцію.

Нарешті, третій шар являє собою оболонку, яка прикриває статеві органи бійця. Другий і третій шар захисту одягаються поверх форми, в той час як шорти – під штани. На розробку і придбання першого шару захисту міністерство оборони Великобританії витратив шість мільйонів фунтів стерлінгів, а другого – чотири мільйони. Скільки коштів вже витрачено на третій шар захисту, поки невідомо. Його випробування заплановані на 2011 рік, повідомляє Lenta.ru.