Бразилія створить власну гіперзвукову ракету

0
204

Бразилія веде розробку власної версії гіперзвукового літального апарата, здатного розвивати швидкість понад шести чисел Маха (6,9 тисячі кілометрів на годину). Створення ракети з індексом 14-X ведеться з 2006 року. Перший політ бразильського апарату, оснащеного гиперзвуковым прямоточним повітряно-реактивним двигуном, запланований на 2013 рік. Новий апарат створюється в якості демонстратора технологій і, якщо випробування будуть успішними, на його основі будуть розроблені нові гіперзвукові ракети.

На основі 14-X, зокрема, може бути створений апарат, призначений для виведення супутників на низьку орбіту. Ракета 14-X має висоту два метри і найбільшу ширину 0,8 метра. За словами Фолладора, основними перевагами гіперзвукових ракет є швидкість і вантажопідйомність – такий апарат здатний нести корисне навантаження, що становить до 15% від маси ракети. Для порівняння, для звичайних ракет цей показник становить лише п’ять відсотків.

Збільшена вантажопідйомність 14-X забезпечується відмовою від додаткового запасу кисню, який повинен забезпечувати безперервне та рівномірне згоряння палива в камері згоряння двигуна. Спочатку перший політ бразильської ракети планувався на період з 2010-го по 2012 рік, але був перенесений на 2013 рік.

В ході першого випробування 14-X буде встановлена на двоступеневу ракету-носій VSB-30. Перша ступінь ракети-носія з двигуном S-31 забезпечить розгін до швидкості в чотири числа Маха, після чого двигун запрацює S-30 другої ступені. Він повинен буде вивести 14-X на висоту 30,4 тисячі метрів і розігнати до швидкості вище шести чисел Маха. Під час першого польоту 14-X включати свої три гіперзвукових двигуна не буде.

В ході першого льотного випробування буде перевірятися аеродинаміка 14-X і температурні показники всередині кожного гіперзвукового двигуна ракети. Випробування 14-X з увімкненими двигунами будуть зроблені тільки після трьох пробних запусків на ракеті-носії, повідомляє Lenta.ru.