Болгарські археологи розкопали стародавній лабріс

0
163

Болгарські археологи виявили при розкопках резиденції фракійських царів залізний лабріс – стародавній двосічний сокира часів Одрисского царства. Предмет був знайдений поряд з головними воротами фортеці Козі Грамади. Це вже другий за рахунком лабріс, виявлений на території стародавньої Фракії. Перший сокиру археологи відкопали в тій же археологічній зоні в 2005 році.

«Знахідка дуже добре збереглася», – говорить археолог Іван Христовий. – «Її довжина становить 22 см, предмет досить масивний. У нас є кілька припущень з приводу того, як він міг використовуватися. Можливо, це був церемоніальний сокиру, який не використовувався в побуті і не застосовувався в якості зброї. Однак є й інша думка. Друга гіпотеза ґрунтується на зображеннях, виявлені в гробницях на території Стародавньої Македонії поблизу села Олександрове в районі Хасково. Судячи по цих малюнках подібні лабрисы використовувалися під час царського полювання».

Болгарские археологи откопали древний лабрис

У Греції двосічний сокиру зображувався як приналежність Зевса-громовержця. Перші зображення лабриса датуються 2 тисячоліттям до н. е. У Стародавній Фракії самі ранні зображення лабриса відносяться до кінця бронзового століття, повідомляє Novinite.

Болгарские археологи откопали древний лабрис