Бактерії витримують величезні перевантаження

0
163

Бактерії здатні витримувати колосальні перевантаження. Це показали експерименти, проведені японськими вченими. В ході дослідів було продемонстровано, що деякі мікроби можуть вижити навіть перевантаженнях в 400 тисяч g. Для порівняння більшість людей може витримати перевантаження не більше 3-5 g.


Бактерія P. denitrificans в умовах нормальної гравітації (ліворуч) і гипергравитации (праворуч)

Японські дослідники підкреслюють, що гипергравитация в 400 тисяч g зустрічається тільки в космосі, наприклад у випадку зі сверхмассивными зірками або ударною хвилею від спалаху наднової.

Для створення надвисоких перевантажень на Землі команда вчених використовувала спеціальну машину під назвою ультрацентрифуга. У неї фахівці помістили чотири види бактерій, у тому числі бактерію Escherichia coli, присутню в шлунку людини. Під впливом перевантажень мікроорганізми утворювали щільну групу, однак така тіснота не заважала їхньому розмноженню. Всі чотири види бактерій розмножувалися нормально при перевантаженнях від декількох тисяч до декількох десятків тисяч g. Бактерія Escherichia coli і присутня в ґрунті бактерія Paracoccus denitrificans змогли розмножуватися навіть при перевантаженнях у 403627 g.

Подібну стійкість бактерій до дії перевантажень вчені пов’язують з їх більш простим пристроєм порівняно з многоклеточными організмами.

Результати дослідження побічно підтверджують справедливість гіпотези, згідно з якою життя на Землі могла з’явитися в результаті попадання на нашу планету мікробів, занесених астероїдами або кометами.

Вчені порахували, що падаюче на землю небесне тіло має прискорення до 300 тисяч g. З такими перевантаженнями, згідно з новими даними, деякі бактерії успішно справляються, повідомляє National Geographic.