BAE Systems працює над танком-невидимкою

0
196

Танк, який знаходиться навіть на великій відстані, складно не помітити. І нехай він хоч буде «одягнена» в спеціальний камуфляж. Все одно він видасть себе.

Однак якщо танк буде мати камуфляж-«хамелеон», яка буде змінювати колір бойової машини, підлаштовуючись під фон навколишнього середовища.

Саме таку систему намагаються розробити в британській BAE Systems. Її прототип планується випробувати вже в наступному місяці.

BAE Systems передбачає, що система зробить танк не тільки менш помітним для неозброєного ока, але зможе приховати його і від реєструють теплове випромінювання пристроїв, змусивши танк «потіти».

Танк-невидимка буде оснащений декількома камерами: за дев’ять з різних сторін. Вони будуть отримувати зображення навколишнього простору. Також машина буде мати заховані під прозорою композитної захистом OLED дисплеї, на яких буде відображатися отримана з протилежного боку картинка. Фахівцям BAE Systems ще доведеться вирішити проблему, як заховати дах танка і замаскувати сліди від гусениць. Щоб зменшити теплову помітність машини, фахівці BAE Systems пропонують використовувати воду, яка через спеціальні канали буде випаровуватися, охолоджуючи поверхню танка. Змінюючи теплову сигнатуру машини, можна зробити її схожою на Ford Focus, або навіть корову.

Деталей BAE Systems не розкриває. Відомо, що працююча система може з’явитися протягом 5 років, повідомляє New Scientist.