Астрономи знайшли у Всесвіті «алмазну планету»

0
264

Планету з надзвичайно високою концентрацією вуглецю – першу подібну з відомих науці – відкрила група американських і британських астрономів.

Це відкриття, говорять вчені, підкріплює припущення про те, що у Всесвіті існують планети, тіла яких збагачені вуглецем, а поверхня, таким чином, являє собою алмазні або графітові розсипи.

«Ми могли б побачити на них гірські масиви і пасма з алмазів», – заявив в інтерв’ю Бі-бі-сі провідний дослідник доктор Ніккі Мадхусудхан.

На сьогодні науці відомо понад 500 так званих екзопланет, тобто планет, що знаходяться за межами нашої Сонячної системи. І тільки зовсім недавно вченим стали доступні інструменти і методи аналізу, що дозволяють зробити хоча б перші кроки на шляху до розуміння їх складу.

Та планета, про яку йде мова, – вона називається Wasp 12b – перша з відомих, на якій вуглецю більше, ніж кисню. Це газовий гігант, подібний до Юпітера; здебільшого він складається з водню в газоподібному стані. Однак ядро планети, ймовірно, – це суміш алмазів, графіту та інших вуглецевих структур, можливо, рідких, повідомляє BBC.