Астрономи виявили першу потенційно населену екзопланету

0
349

Перша потенційно заселена планета за межами Сонячної системи виявлена у невеликої зірки, що знаходиться в 20 світлових роках від Землі в сузір’ї Терезів.

В результаті десятирічних спостережень за допомогою одного з найбільших наземних телескопів обсерваторії Кека на Гаваях вчені виявили у зірки-червоного карлика Gliese 581 планету з твердою поверхнею, потрапляє в так звану «зону життя».

Одним з найбільш важливих для існування життя факторів є наявність рідкої води на планеті. Діапазон температур, в яких може існувати рідка вода, досить вузьке.

Маса зірки Gliese 581 становить 31% від маси Сонця. Поруч з нею раніше були виявлені чотири планети масою від 0,6% до 4% від маси Юпітера.

Спостереження показують присутність в системі п’ятої планети, GJ 581f, з масою в 7 мас Землі, що обертається на відстані 0,758 астрономічної одиниці (ця одиниця дорівнює середній відстані від Сонця до Землі) з періодом 433 дні, а також шостої планети, GJ 581g, з масою 3,1 рази більше маси Землі, що обертається на відстані 0,146 астрономічної одиниці з періодом 36,6 дня, повідомляє РИА-Новости.

«Оцінка рівноважної температури на GJ 581g – 228 кельвін (45 градусів нижче нуля), це свідчить про те, що вона знаходиться прямо в середині «зони життя», – підкреслюють астрономи.