Астрономи виявили глобальне потепління у Всесвіті

0
342

У Всесвіті на ранньому етапі її розвитку відбувався процес потепління. До такого висновку прийшла міжнародна група астрономів, що досліджували температуру газу між галактиками, повідомляє Royal Astronomical Society. Вчені виявили, що в той проміжок часу, коли вік Всесвіту був від 1 млрд. до 3 млрд. років, її температура постійно підвищувалася.

Ці зміни, швидше за все, були викликані величезною кількістю енергії, що надходила від молодих, активних галактик, вважають вчені.

«Зрозуміло, що температура, яку ми вимірювали, відрізняється від тієї, з якої ми звикли стикатися на Землі», – говорить астроном Джордж Беккер з Кембриджського університету. – «Через один мільярд років після Великого Вибуху температура газу становила 8 тис. градусів Цельсія. Коли Всесвіту було три з половиною мільярди років, температура газу підвищилася до 12 тис. градусів Цельсія».

Процес потепління у Всесвіті, як вважається, суперечить традиційним концепціям зміни космічного клімату. Передбачається, що Всесвіт, розширюючись, з плином часу поступово остигає.