Астрономи відшукали 6 екзопланет і коричневого карлика

0
253

Вчені з Оксфордського університету повідомили про виявлення 6 нових екзопланет, а також коричневого карлика масою, у 60 разів перевищує масу Юпітера.

Екзопланети були знайдені за допомогою космічного телескопа CoRoT.

Перша з виявлених планет – CoRoT-8b. Вона на 30% легше і менше Сатурна.

Друга планета – планета-гігант CoRoT-10b з витягнутою орбітою. Завдяки тому, що вона близько наближається до своєї зірки, то сильно від неї віддаляється, температура її поверхні може варіюватися від 250 градусів Цельсія до 600 градусів Цельсія. Один оберт навколо світила вона здійснює за 13 земних днів.

Третя планета – CoRoT-11b. Її материнська зірка має період обертання навколо своєї осі, що дорівнює 40 годинам. Для порівняння Сонце має період обертання 26 днів.

Три інших планети CoRoT-12b, 13b і 14b є гігантами. Вони розташовуються близько до своєї зірки. CoRoT-13b, незважаючи на те, що менше Юпітера, відрізняється в два рази більшою щільністю. CoRoT-12b має радіус, що у 16 разів більше радіуса Землі. CoRoT-14b розташовується ще ближче до своєї материнської зірки. За розміром вона нагадує Юпітер, а її маса в 7,5 рази перевищує масу Юпітера.

Крім того, вчені виявили коричневого карлика CoRoT-15b. Його маса в 60 разів більше маси Юпітера, а щільність в 40 разів вище, ніж у Юпітера.