Астрономи відкрили «троянський» супутник Землі

0
228

Астрономи виявили в даних, отриманих космічним інфрачервоним телескопом WISE, новий «троянський супутник Землі – 300-метровий астероїд 2010 TK7, який рухається майже точно по земній орбіті, але в 60 градусів попереду нашої планети, в точці Лагранжа L4.

«Ми визначили 2010 TK7 як можливого земного «троянця» на основі вимірів його положення протягом шести ночей в кінці 2010 року. Спостереження в Гавайському університеті і на телескопі CFHT (Canada-France-Hawaii Telescope) у квітні 2011 року, після того як об’єкт протягом кількох місяців був у положенні, незручному для спостережень із Землі, настільки поліпшили наші знання про його орбіті, що ми можемо з певністю заявити, що 2010 TK7 – земний троянець”, – пишуть Мартін Коннорс з університету Атабаски і його колеги.

Згідно з їх розрахунками, 2010 TK7 повільно рухається навколо точки Лагранжа L4, здійснюючи один коло приблизно за 395 років. При цьому він переміщується також у вертикальній площині і повільно коливається то в бік Землі, то в бік точки Лагранжа L3.

Вчені провели моделювання орбіти астероїда на довгий термін, використовуючи математичні «клони» астероїда: розподіливши близько 100 клонів по всіх орбітах, які могли відповідати спостережуваного стану справ, вони потім простежили за їх еволюцією під дією гравітації Сонця і Землі. Однак через кілька тисяч років орбіти клонів починали хаотично розходитися, тому вчені роблять висновок, що точно обчислити орбіту цього «троянця» більш ніж на 7 тис. років у минуле або в майбутнє при нинішньому обсязі інформації неможливо, повідомляє РИА-Новости.