Астрономи описали найщільнішу планету

0
378

Міжнародна команда астрономів оприлюднила детальну інформацію про экзопланете під назвою 55 Cancri e (55 Рака e), яка є найбільш щільною з усіх відомих планет.

55 Cancri e на 60% більше в діаметрі порівняно із Землею, однак при цьому масивніше нашої планети в 8 разів. Щільність об’єкта в два рази більше щільності Землі і дорівнює щільності свинцю. Про це повідомляється на сайті Університету Британської Колумбії.

55 Cancri e

55 Cancri e знаходиться на відстані 40 світлових років від Землі. Планета обертається навколо зірки 55 Cancri A настільки близько до світила, що її період обертання становить менше 18 годин.

Температура на поверхні планети може досягати 2,7 тис. градусів Цельсія, у зв’язку з цим наявність атмосфери на ній малоймовірно.

Перша планета 55 Cancri b, обращающаяся навколо зірки 55 Cancri A, була виявлена групою астрономів з Каліфорнії в 1997 році. Протягом наступних 5 років були знайдені ще дві планети отримали позначення «c» і «d». У 2004 році команда вчених з Техасу знайшла планету 55 Cancri e, про яку йде мова в прес-релізі. У 2008 році була виявлена п’ята планета «f». Всі планети були відкриті методом допплерівської спектроскопії.