Астероїд залишив «шрам» на Юпітері

0
373

Незвичайне явище на Юпітері, що спостерігаються астрономами в липні 2009 року, може бути слідом, залишеним астероїдом при зіткненні з планетою. До такого висновку прийшли вчені, вивчивши знімки, отримані за допомогою телескопа Hubble. Вперше пляма, що нагадує шрам, було виявлено любителем-астрономом з Австралії, після чого до дослідження підключилися обсерваторії по всьому світу.

Зображення, передані телескопом Hubble, за словами астрономів, свідчать про те, що винуватцем зіткнення став астероїд діаметром близько 500 м, а не комета.

В результаті удару об’єкта на поверхні Юпітера утворилася пляма осколків, за площею зіставне з Тихим океаном.

Схожі події на Юпітері спостерігалися і раніше. Так подібне зіткнення сталося в липні 1994 року, однак тоді на планету впали фрагменти комети P/Shoemaker-Levy 9 (SL9).

За словами вчених, впав астероїд походив з групи Хільда, яка включає понад 1,1 тис. астероїдів. Удар від зіткнення об’єкта з планетою за потужністю можна порівняти з вибухом кількох тисяч номінальних ядерних бомб або одного фрагмента комети SL9 середнього розміру. Для порівняння удар самого великого фрагмента комети SL9 еквівалентний одночасного вибуху всього ядерного арсеналу, наявного на земній кулі.