Art. Lebedev Studio придумала світлофори для Стамбула

0
210

Студія Артемія Лебедєва (Art. Lebedev Studio) за замовленням компанії «Исбак», що обслуговує транспортну систему Стамбула з 1986 року, і муніципалітету Стамбула розробила нову систему світлофорів під назвою «Исиклариус».

«Исиклариус» спроектований у формі знака оклику, що є символом залучення уваги, інтонування і розстановки важливих акцентів. При цьому світлофор не втратив свою впізнаваність.

«Исиклариус»

«Исиклариус» — перший в світі світлофор, в якому застосовуються сигнальні панелі, що використовують технологію фосфорицитных органічних світловипромінюючих дисплеїв (ФОЛЕД).

«Исиклариус»

Кронштейни світлофора мають шарнірний елемент і змінну довжину плеча, це дозволяє повертати або нахиляти корпус.

«Исиклариус»

У «Исиклариусе» реалізована система виявлення людей з вадами зору пішоходів та інвалідів, яка інформує водія про наближення такого пішохода з допомогою додаткової інфографіки на попереджує сигналі.

Для людей з вадами зору пішоходів включається звуковий сигнал, який заодно підвищує увагу інших учасників дорожнього руху.

Для історичної частини старого міста корпус «Исиклариуса» виконаний з натуральних матеріалів. Поверхня оздоблена шпоном з подальшим нанесенням захисного шару лаку або спеціальної плівки, що імітує фактуру деревини. Покривне скло світлофорів прикрашена традиційним турецьким орнаментом.