Арктиці загрожує озонова діра

0
104

За кілька тижнів озоновий шар над Арктикою зменшився майже вдвічі. Такі дані наводить фахівець німецького Інституту полярних і морських досліджень Альфреда Вегенера Маркус Рекс. За його словами, це пов’язано з низькою температурою в стратосфері. Різке зменшення озонового шару над Арктикою почалося близько 6 тижнів тому, зараз темпи скорочення концентрації озону над Арктикою досягли максимуму.

Зараз швидкість зменшення озонового шару становить 30-40 частин на мільярд (ppb) в день. Середня концентрація шару в регіоні – близько 2 тисяч ppb. Товщина шару зараз складає близько 280 добсоновских одиниць, і вона скорочується на 2-3 одиниці в день. Треба сказати, що скорочення озонового шару над Арктикою спостерігалося і раніше, однак воно не було таким тривалим.

Дослідники припускають, що зниження температури в стратосфері пов’язано з парниковими газами. Вони утримують тепло в нижніх шарах атмосфери, в результаті чого більш високі шари за рахунок цього прогріваються гірше, повідомляє РИА-Новости.