Археологи знайшли театральну ложу царя Ірода

0
265

На території ізраїльської фортеці Иродион, що недалеко від Єрусалиму, в ході археологічних робіт була виявлена царська ложа особистого театру царя Ірода. Розкопки очолював професор Ехуд Нетцер під егідою Єврейського університету при Єрусалимському інституті археології.

Ложа розміром 7 метрів в довжину, 8 в ширину і 6 у висоту займає центральне місце серед всіх приміщень верхньої частини театру. З неї за дією на сцені спостерігав сам цар і його наближені.

Настінні фрески та елементи прикраси царської ложі, виконані в стилі, не властивій архітектурі Ізраїлю, але відомому в Римі і Кампанії. Професор Нетцер припустив, що декоративні елементи виконані майстрами з Римської імперії, можливо – надісланими Марком Агріппою, який відвідав Юду через рік після знайомства з Іродом на острові Лесбос.

На стінах театру виявлені фрески – імітації вікон з намальованими відкритими віконницями. З лжеокон відкривається виду на панораму Нілу, зображені корабель з піднятими вітрилами, фігури людей і тварин, дерева. Найбільше ці елементи декору нагадують фрески Імператорської вілли в Помпеях.

Театр був виявлений в 2008-2009 роках недалеко від Мавзолею Ірода, відкритого у 2007 році. Очевидно, театр використовувався менш десяти років. Незадовго до смерті Ірода він був навмисно зруйнований, повідомляє Lenta.ru.