Апарати Voyager виявили магнітні бульбашки

0
610

Космічні апарати Voyager-1 і Voyager-2 виявили на межі сонячної системи магнітну піну. Про це повідомляється на сайті NASA.

До останнього часу вважалося, що магнітне поле на межі Сонячної системи влаштовано досить просто – силові лінії поля згинаються зразок арок і повертаються назад до Сонця (ліва картинка тут). Нові результати, отримані апаратами, показують, що межа системи влаштована по-іншому.

Аналіз даних, зібраних за період з 2007 року по даний час (з-за слабкості магнітних полів в цьому регіоні космосу вченим знадобилося кілька років на збір даних), а також комп’ютерне моделювання дозволили встановити, що межа Сонячної системи являє собою піну. Діаметр бульбашок цієї піни може досягати однієї астрономічної одиниці, дорівнює приблизно 150 мільйонам кілометрів. Магнітне поле всередині бульбашок підтримується намагніченої матерією.

За словами вчених, причини виникнення бульбашок лежать у власному обертанні Сонця – рух світила призводить до «заплутування» магнітних ліній на кордоні та їх пересоединению.

Вчені відзначають, що виявлення піни, зокрема, становить інтерес для вивчення взаємодії Сонячної системи з космічними променями. Вважається, що межа являє собою першу «лінію оборони», що захищає планети системи (зокрема, Землю) від впливу заряджених частинок з міжзоряного простору, наприклад, від вибухів наднових.

Астрофізики відзначають, що поки неясно, як піна позначається на захисних здібностях кордону. З одного боку, наявність пір означає, що більше променів можуть потрапляти всередину Сонячної системи. З іншого боку, бульбашки можуть виступати в якості пасток для заряджених частинок з глибокого космосу. На думку дослідників, це питання потребує подальшого вивчення, повідомляє Lenta.ru.