Американці озброяться гвинтівками з радіокерованими кулями

0
340

Американська армія незабаром отримає на озброєння нову гвинтівку, більше нагадує зброю з комп’ютерної гри. Гвинтівка XM25 (повна назва XM25 Counter Defilade Target Engagement System) використовує радіокеровані «розумні» кулі, які вибухають по досягненні заданої відстані. Таким чином, з її допомогою можна знищити супротивника, наприклад, сховався за зміцненням.

Дальність дії гвинтівки становить 700 м. XM25 була розроблена спеціально для американської армії, вона буде використана в Афганістані вже в наступному місяці.

XM25

Гвинтівка використовує лазерний далекомір для визначення відстані до цілі. Солдат з допомогою кнопки поряд з курком може додати або зменшити цю відстань до 3 м. Подолавши задану дистанцію, куля вибухає над метою або сховався за спиною супротивника зразок ручної гранати. Гвинтівку можна застосовувати і для знищення ворожих снайперів, які сховалися в окопі.

XM25

25-милиммитровый патрон містить чіп, який отримує радіосигнал від гвинтівки. В цьому році армія США отримає 12,5 тис. XM25.

За словами експертів, тепер супротивник не буде відчувати себе в безпеці, навіть перебуваючи в укритті. XM25 здається досконалим зброєю в боях в міських умовах, з якими війська стикаються в Афганістані.

Ви, звичайно, можете скористатися ракетою ПЗРК Javelin, яка коштує близько 50 тис. євро, кажуть американські військові, патрони для XM25 виявляться істотно дешевше. Їх вартість – 18 євро.

Поки гвинтівка буде використовувати патрони з сильною вибуховою речовиною, пізніше з’являться версії з меншою кількістю заряду не для вбивства, а для «оглушення» супротивника, повідомляє Daily Mail.