3D принтер допоможе будувати місячні бази

0
482

Італійський винахідник Енріко Діні, який є главою компанії Monolite, розробив принтер для друку тривимірних об’єктів великого розміру. Пристрій, названий їм D-Shape, здатне «надрукувати» будинок з піску з використанням неорганічного зв’язуючого. Принтер працює наступним чином. На поверхню наноситься шляхом розпилення тонкий шар піску, потім шар зв’язує речовини на основі магнію. Шар за шаром створюється тривимірна структура.


D-shape

D-shape здатний створити будівлю в 4 рази швидше, ніж якщо б його зводили традиційним способом. А собівартість споруди при використанні 3D принтера зменшується в 2 рази. Крім того, за допомогою D-shape можна «друкувати» складні вигнуті структури. В якості демонстрації технології Енріко Діні створив павільйон 9 куб. м. в італійському місті Понтедера.

D-shape
D-shape

Принтер друкує з роздільною здатністю 25 dpi. Одержаний матеріал нагадує мармур, при цьому він виявляється міцніше бетону і не потребує армуванні.

Енріко Діні вважає, що D-shape може виявитися корисним при будівництві місячних баз. Замість піску він зможе використовувати реголіт. Зараз винахідник має намір випробувати систему у вакуумній камері в лабораторії Alta Space в Пізі для того, щоб переконатися, що система здатна працювати в місячних умовах, повідомляє Physorg.

D-shape
D-shape

Приклад роботи 3D принтера Zcorp Z450 3d Printer компанії Z Corporation