26 терабіт за секунду

0
365

Поставлений новий рекорд швидкості передачі даних з використанням лазера – 26 терабіт в секунду. Це стало можливим завдяки використанню алгоритму, що використовує швидке перетворення Фур’є (FFT), який дозволяє декодувати понад 300 окремих ділянок світлового спектра в лазерному пучку, кожен з яких несе свою інформацію. Дізнайтесь ще більше цікавого на сайті http://opalkova.com.ua/

На ранніх етапах розвитку цих дисциплін з використанням волоконної оптики інформація кодувалася шляхом модуляції світлового променя певної частоти. Проте останнім часом використовується дедалі складніші методи кодування і модуляції лазерного випромінювання. Серед них – кодоване ортогональне частотне мультиплексування, в рамках якого кілька лазерів кодують різні пакети даних в різних ділянках світлового спектру, і ці пакети надсилаються по оптичному кабелю одночасно.

На приймальному кінці кабелю лазерний осцилятор або генератор декодує ці сигнали і трансформує їх у звичайний формат, який використовується при передачі даних.

Хоча при використанні таких схем швидкість передачі даних обмежена тільки кількістю лазерів, використання їх обходиться недешево, як вказує професор Вольфганг Фройде, співавтор публікації співробітників Інституту технологій Карлсруе в Німеччині.

«Вже проведені експерименти по передачі даних зі швидкістю до 100 терабіт в секунду», – розповідає вчений.

«Проблема в тому, що при цьому використовувався не один лазер, а близько 370, що обходиться дуже дорого. Тільки уявіть собі таку установку – всі ці лазери встановлені у великому залі, а на їх енергопостачання потрібні десятки кіловат електроенергії», – зазначає він.

Однак Фройде і його колегам вдалося досягти близьких до цього швидкостей передачі даних за допомогою одного лазера, що генерує дуже короткі імпульси, повідомляє BBC.